O nás

 

Naše rodinné vinařství Palavín se nachází v malebné vesničce Bavory přímo pod Stolovou horou v chráněné krajinné oblasti Pálava. Psal se rok 1997 a náš děda, Miroslav Šťastný, založil po dlouholeté zkušenosti s výrobou vína firmu Palavín. Víno pro něj byla vášeň i koníček, který přenesl z generace na generaci, až k nám. Láska k vínu mu vydržela dodnes.

Výroba a archivace vína se odehrává ve starých kvelbených sklepech ze 17. století, které jsou vybaveny moderními technologiemi. Zároveň se však držíme i tradičních a léty prověřených postupů. Bílá vína zrají převážně v nerezových tancích, kde zachováme jejich ovocnost a svěžest. Červená vína necháváme zrát v dubových sudech.

Hrozny z Mikulovské podoblasti zpracováváme co možná nejšetrnějším způsobem a necháváme tak vyniknout jejich terroir. Věnujeme se převážně starým odrůdám jako jsou Ryzlinky, Rulandy a Sauvignon. Najdete u nás ale i pár novošlechtěnců jako je třeba Pálava nebo PIWI odrůdy Solaris a Hibernal.

Po převzetí mnoha zkušeností od dědy jsme navázali na rodinnou tradici. Našim cílem je se nadále rozvíjet, vyrábět kvalitní vína a mít spokojené zákazníky.

Rádi se Vám osobně představíme a dáme ochutnat naši práci. Ve vinařství se můžete potkat s dědou Miroslavem, tetou Lenkou a s námi,Víťou a Tomem.

 

 

Copyright © 2019 palavin.cz

Created by GRAWEB